Logu ziemas un vasaras režīms

Plastmasas logu ziemas un vasaras režīmi 

Viena no funkcionālajām plastmasas logu iezīmēm ir iespēja noregulēt furnitūru tā saucamajā  ziemas režīmā un tad atpakaļ vasaras režīmā. Daudzi logu lietotāji jautā pēc šāda pakalpojuma, mēģina to darīt patstāvīgi un bieži vien nesaprot, ja meistari atsakās to darīt. 

Iespēju regulēt šos režīmus nosaka izmantotās furnitūras veids, šī iespēja raksturīga ne visiem PVC logu furnitūras veidiem.

  1. Ziemas režīms – šis režīms ļauj ciešāk piespiest loga vērtni pie loga rāmja;
  2. Vasaras režīms – atšķiras ar mazāk ciešu vērtnes piegulšanu.
  3. Standarta pozīcija (vērtnes vidējas piespiešanas režīms pie rāmja) – pareizi noregulēts logs šajā režīmā darbojas vienlīdz labi gan ziemā, gan vasarā, nodrošinot optimālu vērtnes piespiešanu un blīvgumijas ekspluatāciju. 

Kāpēc jāpielāgo plastmasas logu režīmi?

Mainīt režīmus ir nepieciešams tad, kad ir caurpūšana, bet šobrīd nav iespējas novērst to ar remonta palīdzību vai tad, kad ekspluatācijas laikā profils ir deformēts.

Piezīme. Ražotāji iesaka logu izmantot standarta režīmā visu gadu. 

Pārslēgšanās starp režīmiem ir vienkārša, taču katram solim ir jāpievērš uzmanība, pretējā gadījumā furnitūra nedarbosies, un tā būs jānomaina vai jāveic loga kapitālais remonts.

Vai ir vērts pārslēgt režīmus, kādi riski?

Pastāvīga režīmu maiņa noved pie tā, ka blīvgumijas zaudē savas īpašības. Īpaši ātri tas notiek ziemas režīmā, jo vērtnes spiediens uz to palielinās. Papildus spiedienam blīvējumu ietekmē zema temperatūra un augsts mitrums. Tas noved pie blīvgumijas noārdīšanās un to ir jānomaina. Standarta un vasaras režīmā blīvgumijas kalpo vismaz divreiz ilgāk. 

Otrs iemesls ir slodze uz furnitūru. Vērtnes ģeometrija ne vienmēr ir pareiza, ilgstoši izmantojot ziemas/vasaras režīmu vērtnē ar nepareizu ģeometriju, furnitūrai parādās papildus slodze, kas arī samazina tās kalpošanas laiku.

TĀTAD

Neskatoties uz iespējām, ko sniedz mūsdienu logu furnitūra, jums ir jāizvērtē nepieciešamība un sekas. No vienas puses pāreja uz ziemas/vasaras režīmu var nodrošināt komfortablu temperatūras režīmu telpā un samazināt siltuma zudumus, bet no otras puses, režīmu maiņa veicina blīvgumijas un furnitūras nodilumu, kas rada nepieciešamību to nomainīt un papildu izmaksas. Tāpēc katram lietotājam pašam jāpieņem lēmums – regulēt vai nē, pamatojoties uz personīgajām vēlmēm vai griezties pie speciālistiem.